Jak wybrać rejestrator?

Rejestrator na szybieKupując produkty z segmentu szeroko rozumianej elektroniki użytkowej zazwyczaj zwracamy uwagę na markę oraz doświadczenie firmy w produkcji danego typu urządzenia. W przypadku rejestratorów samochodowych powinniśmy kierować się dokładnie takimi samymi kryteriami.

Podstawową funkcją rejestratora jest nagrywanie obrazu. Dobre urządzenia oferują odpowiednio szeroki kąt widzenia oraz tak samo ostry obraz na całej powierzchni ekranu, a nie tylko w jego środkowej części. Wysoka rozdzielczość będzie potwierdzona opcją zoom i możliwością dostrzeżenia najdrobniejszych szczegółów. Istotna jest także dobra jakość nagrań nocnych. Możemy wybrać rejestrator wyposażony w jedną lub dwie kamery.

Zapis danych odbywa się na karcie SD i tutaj ważna jest odpowiednia kompresja nagrań. Najlepsze urządzenia do zapisania 1 min. danych mogą potrzebować trzy razy mniej pamięci niż konkurencyjne modele . Rejestracja powinna rozpoczynać się automatycznie i działać w pętli. Zainstalowany G-SENSOR pozwoli zabezpieczyć przed nadpisaniem nagrania w trakcie których wystąpił wstrząs na tyle silny aby go uruchomić.

Dobre rejestratory są ergonomiczne i mają niewielkie wymiary, a po zamontowaniu nie rzucają się w oczy i nie oślepiają kierowcy. Właśnie dlatego większość z nich pozbawiona jest ekranów, a zapisane dane możemy odtworzyć po przełożeniu karty SD do smartfona lub komputera albo też zdalnie przy wykorzystaniu funkcji Wi-Fi. Wyjątkiem jest część urządzeń dwukanałowych, które dzięki dużemu wyświetlaczowi o dobrej rozdzielczości mogą spełniać dodatkowo rolę kamery cofania, elektronicznego lusterka czy asystenta pasa ruchu.

Zainstalowany moduł GPS dostarcza informacji o prędkości jazdy oraz pokazuje na ogólnodostępnej mapie Google przebytą trasę.

Funkcja Parking mode pozwala oszczędzać pamięć, jeśli chcemy nagrywać także podczas postoju. Zapisane zostają jedynie zdarzenia wywołane przez czujnik ruchu lub wstrząsu. Przy okazji korzystania z tej funkcji warto pomyśleć także o zabezpieczeniu akumulatora przed rozładowaniem i wykorzystać do podłączenia rejestratora Power Magic Pro.

W naszej ofercie posiadamy rejestratory czołowych koreańskich producentów, co gwarantuje wysoką jakość wykonania, niezawodność oraz najwyższe rzeczywiste parametry techniczne, a nie tylko określone w „papierowej” specyfikacji. Zastosowanie do ich produkcji bardzo dobrych markowych podzespołów, które poza odpowiednimi parametrami są przystosowane do pracy w trudnych warunkach i zmiennych temperaturach sprawia, że sprzęt z najwyższej półki nigdy nie jest najtańszy.